Compare
(0)
List of products to compare is empty!
- Gataric Group
- Products
- Cleaning & Hygiene
- Cleaning equipment
- Cloths and sponges
- Kitchen sponge 9x9cm 2/1
Kitchen sponge 9x9cm 2/1
Item code: 3873516003455
Item number: TTC 600345
Available now
• Double-sided design – One side consists of a soft sponge for delicate surfaces, while the other features a durable scrubbing pad that effortlessly removes stubborn dirt.
• With a practical suction cup holder for easy storage and quick access – Ideal for the kitchen or bathroom.
• Durable and reusable – Designed to retain its shape and scrubbing power even with frequent use and after multiple washes.
• With a practical suction cup holder for easy storage and quick access – Ideal for the kitchen or bathroom.
• Durable and reusable – Designed to retain its shape and scrubbing power even with frequent use and after multiple washes.
To see the prices, you must be registered as a legal entity.
Safe purchase
Buyer data protection
CONTACT US
Monday - Friday
08:00 - 17:00h
00 - 24h
| Basic information | |
|---|---|
| Item number | TTC 600345 |
| Bar code | 3873516003455 |
| Product name | Kitchen sponge 9x9cm 2/1 |
| Category | Cloths and sponges |
| Color | Assorted colors |
| Measurement unit | pcs |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 2 cm |
| Weight | 0.044 kg |
| Logistics information | |
| Sales unit | 1 |
| Basic Package | 1 |
| Inner pack | / |
| Transport box | 100 |
Cloths and sponges
3871284109799
• For thorough and fast cleaning of hands, surfaces, devices, machines, tools, plastics...
Cloths and sponges
3873516003417
• Cover for professional cleaning of glass and vertical surfaces; the part that comes i...
Cloths and sponges
3856007701818
• To make everyday dishwashing easier, we have made abrasive sponges. Because of the di...
Cloths and sponges
3873516003448
• Effective dirt removal thanks to high-quality microfiber
• Practical side pockets fo...
Cloths and sponges
3871284109744
• Mop cloth with side pockets for easier attachment to the mop head.
• Microfiber enab...
Cloths and sponges
3871284109737
• Mop cloth for foldable mops.
• Allows fastening of the mop on fold points with holes...