Compare
(0)
List of products to compare is empty!
- Gataric Group
- Products
- Office Supplies
- DESK ACCESSORIES
- Glues
- Liquid Glue, 50ml
Spirit
Liquid Glue, 50ml
Item code: 3871284042881
Item number: TTS 404288
Available now
• universal liquid glue with rubber tip
• designed for gluing paper, cardboard, photos
• contains no solvents
• tip protected from drying out by a nut
• any dry residues to be removed with water
spreads quickly and cleanly
• for office, school and home use
• compliance with the ASTM D4236, CE standard
• content: 50ml
• designed for gluing paper, cardboard, photos
• contains no solvents
• tip protected from drying out by a nut
• any dry residues to be removed with water
spreads quickly and cleanly
• for office, school and home use
• compliance with the ASTM D4236, CE standard
• content: 50ml
To see the prices, you must be registered as a legal entity.
Safe purchase
Buyer data protection
CONTACT US
Monday - Friday
08:00 - 17:00h
00 - 24h
| Basic information | |
|---|---|
| Item number | TTS 404288 |
| Bar code | 3871284042881 |
| Product name | Liquid Glue, 50ml |
| Category | Glues |
| Brand | Spirit |
| Color | Transparent |
| Measurement unit | pcs |
| Dimensions | |
| Length | 2.2 cm |
| Width | 2.2 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Weight | 0.057 kg |
| Logistics information | |
| Sales unit | 1 |
| Basic Package | 24 |
| Inner pack | 72 |
| Transport box | 288 |
Pen Holders
3873516004261
• used as a refill for a hot glue gun
• suitable for wood, paper, cardboard, textiles,...
Size
NSZ
Pen Holders
3873516004278
• used as a refill for a hot glue gun
• suitable for wood, paper, cardboard, textiles,...
Size
NSZ
Pen Holders
3873516004254
• SPIRIT hot glue gun
• Includes 2 glue sticks (Ø 7.2 mm, 10 cm)
• Heating time: 3–5 mi...
Size
NSZ